|
|
|
|
1 | Amelotex gel | 4.70 | Nejsilnější účinek |
2 | Ketoprofen gel 5% | 4.64 | Nejlepší poměr ceny a kvality |
3 | dicloran plus gel | 4.62 | Kombinovaná akce |
4 | Viprosal v masti | 4.60 | Nejprodávanější |
5 | Diclofenac gel 5% | 4.40 | Nejlepší cena |
6 | Ketonový krém 5% | 4.32 | Dlouhotrvající |
Fastum gel je jedním z nejznámějších léků na vyvrtnutí, dislokace, modřiny, exacerbaci osteochondrózy, bolesti zad. Seznam indikací pro použití drogy je obrovský, takže leží v domácí lékárničce většiny lidí. Lék funguje dobře, rychle zmírňuje bolest a poskytuje požadovanou úlevu. Jeho hlavní nevýhodou je vysoká cena. Kvůli vysokým nákladům jsou pacienti nuceni hledat analogy, které by nefungovaly hůře než italský lék, ale byly by levnější.
Naštěstí lze takové prostředky nalézt v lékárnách. Jedná se o krémy, masti a gely, které mají protizánětlivé a analgetické účinky. Mohou se lišit v účinné látce od Fastum gelu, nicméně návod k použití bude mít stejné indikace.
Nejlepší analogy Fastum gelu
název | cena, rub. | Účinná látka | Země původu |
Fastum gel | 399 | ketoprofen | Itálie |
Ketonový krém 5% | 324 | ketoprofen | Německo |
Ketoprofen gel 5% | 347 | ketoprofen | Rusko |
Amelotex gel | 324 | Meloxicam | Rusko |
dicloran plus gel | 327 | Diklofenak, levomentol, methylsalicylát, lněný olej | Indie |
Diclofenac gel 5% | 258 | diklofenak | Rusko |
Viprosal v masti | 332 | Zmije jed, kafr, kyselina salicylová, terpentýn | Estonsko |
Top 6. Ketonový krém 5%
K dosažení stabilního analgetického účinku stačí gel nanášet na postižené místo pouze dvakrát denně.
- Průměrná cena: 324 rublů.
- Země: Německo
- Aktivní složky: Ketoprofen
- Objem: 30 g
Produkt obsahuje stejnou látku jako Fastum gel. Přípravek má dobrý analgetický účinek, po 1-2 dnech užívání pacienti zaznamenávají výrazné snížení bolesti, zvýšenou pohyblivost a pružnost těla. První výsledky se dostaví již po několika hodinách a po jedné aplikaci účinky trvají až 12 hodin, což je mnohem více než u některých jiných produktů. Ketonal se dobře distribuuje po pokožce a nelepí, ale může kontaminovat oblečení. Je třeba mít na paměti, že to nemá oteplovací účinek: pro některé to bude výhoda a pro jiné nevýhoda, takže se musíte podívat na své vlastní pocity.
- Silný analgetický účinek
- prodloužené působení
- Pomáhá s většinou příčin bolesti
- Pěkná textura
- malý objem
- Dražší než jiné analogy
Top 5 Diclofenac gel 5%
Jedná se o nejlevnější gel pro úlevu od bolesti na našem seznamu a je poměrně účinný a oblíbený u pacientů.
- Průměrná cena: 258 rublů.
- Země Rusko
- Účinné látky: diklofenak
- Objem: 50 g
Nejlevnější varianta z naší recenze, která obsahuje silnou protizánětlivou látku a dobře se vyrovnává s bolestí střední intenzity. Ruský gel se snadno nanáší a roztírá, po použití léku proti bolesti efekt přetrvává dlouho. Tyto výhody v kombinaci se stabilním farmakologickým účinkem mu umožnily zaujmout místo v seznamu nejlepších analogů Fastum gelu. Mezi nedostatky stojí za zmínku ostrý nepříjemný zápach produktu a pravděpodobnost zabarvení oblečení, pokud je aplikován příliš silně. Je také třeba mít na paměti, že gel Diclofenac nepomůže s vážnými patologiemi, ale pouze zmírní bolest a zmírní stav před návštěvou lékaře.
- Není horší než drahé analogy
- Rychle se vypořádejte s bolestí
- Má pěknou texturu
- Prezentováno v každé lékárně
- Příliš silný zápach
- Pouze symptomatická akce
Top 4. Viprosal v masti
Mast má desítky recenzí na recenzních webech a tržištích, více než 34 000 žádostí za měsíc od uživatelů Yandex.
- Průměrná cena: 332 rublů.
- Země: Estonsko
- Účinné látky: jed zmije, kafr, kyselina salicylová, terpentýn
- Objem: 50 g
Složení této masti obsahuje hadí jed, který má prokázaný analgetický a lokální reflexní účinek. Lék je doplněn o další analgetické, protizánětlivé a rušivé složky přírodního původu. Viprosal B je známá a léty prověřená mast, která dle návodu k použití pomáhá při bolestech svalů, zad, kloubů a dalších potížích.Lékaři však doporučují nenechat se unést tímto prostředkem, protože může způsobit pálení a dermatitidu v místě aplikace a nepomůže s vážnými problémy.
- Populární mast v Rusku
- Rychlá pomoc při bolestech
- Hřejivý efekt
- přírodní složení
- Může vyvolat nežádoucí reakce
Top 3 dicloran plus gel
Gel má komplexní složení pro ovlivnění symptomů a mechanismů vzniku bolesti u onemocnění pohybového aparátu.
- Průměrná cena: 327 rublů.
- Země: Indie
- Účinné látky: diklofenak, levomentol, methylsalicylát, lněný olej
- Objem: 30 g
Na rozdíl od jiných možností z našeho hodnocení má Dicloran Plus komplexní složení, které zahrnuje 4 složky. Má protizánětlivý, analgetický, rušivý a chladivý účinek. Díky tomu gel skvěle funguje při traumatických, revmatických, akutních zánětlivých a jiných příčinách bolestí svalů, kloubů a vazů. Pro stabilní účinek se přípravek používá dvakrát denně. Nejčastěji je gel předepsán během exacerbací, aby se rychle zbavil bolesti a znovu získal radost z aktivního života. Hlavní nevýhodou nápravy je ostrý mentolový zápach, který ostatní slyší i na značnou vzdálenost.
- 4 účinné látky
- Silný analgetický účinek
- Velký seznam indikací
- Snadná aplikace
- Zápach
Vidět taky:
Top 2 Ketoprofen gel 5%
Ruský lék je levnější než původní Fastum gel, ale zároveň je jeho úplným analogem ve složení a terapeutickém účinku.
- Průměrná cena: 347 rublů.
- Země Rusko
- Aktivní složky: Ketoprofen
- Objem: 50 g
Účinný ruský lék na úlevu od bolesti, který obsahuje ketoprofen ve stejné koncentraci jako Fastum gel. Jedná se o kompletní analog, který lze nalézt v každé lékárně. Nástroj vykazuje rychlý analgetický účinek - již 10-15 minut po aplikaci pacienti zaznamenají snížení bolesti. Gel se používá jako pohotovostní lék při bolestech zad, kloubů a svalů. Jedná se o levnější verzi gelu s ketoprofenem, který pomáhá o nic horší než jiné léky. Vyrovnává se však pouze s příznaky onemocnění a neléčí příčiny, takže použití léku nezruší cestu k lékaři.
- Rychle ulevuje od bolesti
- K dostání v mnoha lékárnách
- Snadno se roztírá po pokožce
- Jednoduchý návod k použití
- Nepomáhá při silné bolesti
Top 1. Amelotex gel
Gel obsahuje silnou analgetickou látku, která pomáhá odstranit záchvaty intenzivní bolesti svalů, vazů a kloubů.
- Průměrná cena: 324 rublů.
- Země Rusko
- Aktivní složky: Meloxicam
- Objem: 50 g
Nástroj obsahuje silnou analgetickou a protizánětlivou látku ze skupiny NSAID. Meloxicam je selektivní lék, který cíleně ovlivňuje mechanismus bolesti svalů a kloubů, takže účinek bude co nejrychlejší a nejsilnější. Amelotex je ve srovnání s Fastum gelem levnější, i když má podobný návod k použití.Mezi přednosti přípravku patří příjemná gelová konzistence, absence mastných skvrn na oblečení po použití. Ruská droga nemá vážné nevýhody, může být použita pro většinu onemocnění pohybového aparátu, díky čemuž se v našem seznamu umístila na prvním místě.
- Univerzální aplikace
- Silný farmakologický účinek
- Minimální vedlejší účinky
- Snadná aplikace
- Nezjištěno